Stavební spoření

Dnes si stručně rozebereme stavební spoření. Nebudu se opět moc rozepisovat, a to ze 2 důvodů. Prvním je ten, že dlouhé články nikoho moc nebaví, navíc je statisticky prokázáno, že člověk věnuje pozornost dané problematice pouhých 20 min. Nebojte se, tak dlouho vás nezdržím. A navíc, za druhé, jedná se o informace, které by měl opravdu každý z nás znát. Tedy nejde o žádné extra novinky.

Stavební spoření je státní produkt, který se specifikuje jako určitý druh spoření. Já tento názor nesdílím. Z mého pohledu se stavební spoření vyplatí v případě, že se chystáte vzít si prostřednictvím stavebka úvěr na výstavbu, nákup pozemku, rekonstrukci nebo další stavební úpravy nemovistosti. Schválení úvěru není samozřejmý jen proto, že si stavebko uzavřete. Je potřeba splnit stanovené podmínky, které určuje daný zprostředkovatel stavebního spoření (stavební spořitelna).

Dalo by se říci, že výhodou je úrok, které stavebko nabízí v rozsahu od 1% až do 4%, ale pozor! Důležité je, uvědomit si, že mluvíme o úroku VČETNĚ státního příspěvku 2000 Kč, který dostanete při ročním vkladu min. 20 000Kč!!! A JSME U TOHO!!! MY VÁM NĚCO DÁME, ALE POŽADUJEME ZA TO NĚCO NA OPLÁTKU.

Příjde mi docela nesmyslné, když si chci spořit, aby mi někdo říkal, kolik si MUSÍM minimálně ročně našetřit. Co když mi vypadne příjem (ztráta zaměstnání, nemoc, atd.)? No tak tam nic nepošlu, vyždyť to přece není povinné. Jenomže, jelikož se mi nepodaří našetřit 20 000Kč za rok, tak nedostanu státní podporu. A v tom momentě se mi stavebno zhodnotí směšným procentem, které mi nepokryje ani inflaci 😀

Inflaci budu také řešit posléze v mém blogu 😉 Jednoduše řečeno, za rok mám na stavebku méně peněz, než jsem měl.

Nyní se dostanu z mého pohledu, k NEVÝHODĚ stavebka. Nevýhodou je, že prvních 6 let se k mým DOBROVOLNĚ naspořeným penězům ani nedostanu 😀

A to je gól 😀

Moje peníze, moje rezerva pro jakýkoliv případ, ale holt nemám na ní nárok 😀

Pořád si myslíte, že je to vhodný šetříci produkt? Když pominu výnos skoro žádný….

PS: Tím nechci říct, že než si uzavřít tento produkt, tak raději nespořit…ale znám mnohem lepší způsoby 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *