Dnes se chci v krátkosti pobavit o penzijním připojištění nebo důchodovém připojištění, říkejte si tomu, jak chcete 😊

Někteří finanční poradci a banky tvrdí, že to je způsob, jak se zajistit na penzi :-/ nooooo, já to teda tak úplně netvrdím, pokud vám není 50let, necpete tam 1000Kč a více měsíčně, a to jen kvůli maximální výši státního příspěvku, s tím, že si to za pár let vyberete.

Ten, kdo toto tvrdí 20 letému člověku, pro mě není specialista v oboru, bohužel. Přece jen, prozatím ještě nejsou generace, tak hloupé, aby si jednoduše nespočítali, kolik jim to přibližně za 30 až 50 let přinese…no já vám to řeknu z fleku…..SKORO NIC.

Budete rádi, když si Vámi vložené prostředky uchovají minimálně svoji hodnotu a vy tam najdete alespoň to, co jste do toho vrazili za všechna ta léta. O tom, že jste si mohli „vydělat“ nebo „zhodnotit“ peníze někde jinde, raději pomlčím.

Víte, co je zajímavé? Že se jedná o spořící produkt, kdy si máme dobrovolně spořit na důchod a není to povinné. Hmm…ale je to řízeno zákonem č. 42/1994 Sb., jako státem regulovaný spořící produkt dlouhodobého a RELATIVNĚ bezpečného ukládání a zhodnocování peněžních prostředků. Tak mám si dobrovolně spořit, ale musí být tento produkt řízený zákonem?

Samozřejmě, že když někomu svěřuju své peníze, tak na základě smlouvy a stanovených všeobecných obchodních podmínek apod. Ale proč zákon? Úpřimně, kolik z nás si ten zákon před podpisem smlouvy přečetlo? Kolik z nás je na tolik právně zdatných, aby danému zákonu porozumělo? A opět jsme u toho….i přesto, má tento produkt důvěru většiny obyvatel v České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *